Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Metal bänd JUUR: “Võitsime aasta metal albumi tiitli ja siis põles meie prooviruum maha.” Raskepärase, progressiivse ja väsimatuna on juba täna õhtul Tallinn Music Weeki Metal Laval esinev JUUR pühendunud erksa ja erakordse leidmisele. Nende mullu ilmunud album „FLUX” viib kuulaja korduvalt hävitatud ja taasloodud maailma, tõlgendades ümber ülemaailmseid tekkemüüte, jumalaid ja koletisi, et vaadelda lähemalt apokalüptilist heitlust, mida hetkel läbi elame. Autsaideritele kohaselt teatraalne ja pühendunud bänd vastas täna meie küsimustele.
“Sõge” Soome folkmuusik Antti Paalanen lubab tänaõhtusel Erinevate Tubade Klubi kontserdil müra ja tantsutavaid võnkeid Kuigi folgijuurikaga, on Antti Paalaneni, kellel hüüdnimeks “sõge mees”, muusika siiski ilmeksimatult tema enda nägu. Traditsioon annab selles teed trance’ilikule minimalismile, EDMi biitidele ja Siberi kõrilaulule, seda kõike ohjamas selgepiirilised ja tulevikkuvaatavad saundivõtted. Paalanen, kelle kätes saab arhailisest akordionist elav ja hingav metalne tantsumasin, esineb juba täna õhtul, 1. oktoobril Erinevate Tubade Klubi Folgi laval.
Tarvo Valmilt reede õhtul KinoMajas 40 minutit tormilist rokki 90ndate alguses metal-bändides alustanud Tarvo Valmist on saanud tänaseks hoopis mitmekülgsem kantrit, bluesi ja folki viljelev kitarrist, kes on koondanud enda ümber võimsa rütmiarmee – Danel Pandre basskitarril ja Elvis Jakobson trummidel. Selles koosluses pole kellelgi kindlat instrumenti – esinemiste alul bändi ees seisev Valm võib õhtu lõpuks olla tagaliinil trummariks, Elvis aga hoopis esiliini meheks. Oma silma ja kõrvaga on võimalik seda ootamatusi täis esinemist kogeda juba sel reedel, 1. oktoobril kell 23.00 KinoMaja Hard Night raames. Lisaks astuvad reedel lavale Alabama Watchdog, Bourbon Sugar, Dramamama, Robin Nõgisto ja Ziggy Wild. Piletid ja festivalipassid Piletilevis.
Mingo Rajandi: “Ainus kindel asi maailmas on see, et miski pole kindel” Kontrabassist ja helilooja Mingo Rajandi astub TMWl üles lausa kahes koosseisus: Trio Maag & Isabel Bermejo ning The Free Musketeers. Neist esimene, Trio Maag, sündis huvist Argentiina tango vastu, kuid on kuue aastaga jõudnud omaloominguni, milles tango genoom siiski päris lahustunud ei ole. Maagide repertuaari võib nimetada Ladina-Ameerika mõjudega folgilikuks džässmuusikaks. The Free Musketeers on aga muusikaline kooslus, mis otsib helide ja rütmide abil loomingulise väljenduse vähekasutatud vorme. Ansamblit iseloomustab spontaansus ja improvisatsioon, mis võimaldab tuua ühte muusika, kirjanduse, teatrikunsti, performance’i ja püstijala-komöödia väljendusvahendeid. Mõlemad koosseisud esinevad sel reedel, 1. oktoobril Fotografiskas toimuval Jazzi laval.
Põhjamaine õrnus, kaasahaarav unenäolisus, hüpnootiline eksperimentaalsus: Vera Vice Vera Vice on Helen Västriku ja Ave Vellesalu audiovisuaalne tandem, kelle pillipargist leiab nii analoogsüntesaatoreid kui ka trummimasinaid. Mullu ilmus duo viirastuslikku hüpnagoogiapoppi ja helimaastikuarhitektuuri liitev debüütalbum „Vera Versa“ ning hetkel töötatakse uue albumi kallal, mille esimene singel „Eyes Closed” ilmus selle aasta jaanuaris koos muusikavideoga. Maagilised Helen ja Ave vastasid meie küsimustele:
Klubi Hall resident DJ Katja Adrikova: „Süda ihkab intensiivset live-muusikat.” Katja Adrikova on Tallinna põrandaalusel klubimuusika maastikul tuntud tegija ning klubi HALL resident-DJ, kes on seotud ka peoseeriatega MÜRK ja ISOLA. Ka juhib ta IDA Raadios iga kuu kahetunnist saadet nimega “Personal Space”. Möödunud aastast kuulub ta ka muusikatööstust võrdsemaks suunavasse Keychange võrgustikku. Laupäeval, 2. oktoobril astub Katja klubis Hall üles lausa kaks korda: kell 17.00 Keychange’i arutelu raames ja kell 23.00 klubiõhtul DJ-setiga.
Futuristliku popi aviaator pakub TMW-l turbulentset lendu Septembri keskel oma uue tulemise singliga „Tides“ sisse juhatanud Mart Avi looming on kütkestanud tähtsaid rahvusvahelisi kultuurimõtestajaid nagu Simon Reynolds ning muusika-häälekandjaid MOJOst BBC-ni. Tema luksuslikud popfantaasiad meenutavad muusiku enda sõnul kohati lolliks läinud tarkvara, mis üritab lõputust andmevoost universaalset popkoodi välja kalkuleerida, ent erutub selle käigus liigselt ja saab võrgutatud.
Äsja uue albumi üllitanud Pärnu rokkarid The Boondocks: “Muusikatööstus võiks rahulikumalt võtta, rohkem pulli teha!” Indierocki bänd The Boondocks on Eestis ja kaugemalgi endale juba ligi kümme aastat nime teinud. Eelmisel reedel üllitasid nad oma neljanda kauamängiva “Soup Can Pop Band”, omamoodi “tsentristliku” punkalbumi, millel endisaegade rõõmsakõlalise indie-popi on välja vahetanud helilised vihjed punkroki kultuurikihtidele. Bänd usub, et liiga kaua pole mõtet sama asja ajada, ja elus, nagu ka loomingus, tuleb asjad hoida värskena.
KiROT lubab, et Tallinn Music Weekil pole mingit tagasihoidmist ja eepiline põks on garanteeritud Eesti uuekooli hiphopi laine üks süngemaid, huvitavamaid ja mitmekülgsemaid artiste KiROT astub sel aastal TMW raames üles festivali avaõhtul, neljapäeval, 30. septembril Võnge Festivali esitlusõhtul. Lisaks esineb ta laupäeval, 2 oktoobril kell 14 Reisijate tänaval TMW linnalaval, milleks on põnev installatsooni “Torupööre”. Mullu Legendaarne leibli alt oma debüütalbumi „Südameta, kaptenisillalt” ilmutanud isepäine KiROT eirab üksluisuse reegleid ja vastab meie küsimustele talle omaselt eepilise põksuga.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Leedu acid-house produtsent Channel37: “Põrandaalune muusika on maailma korduvalt muutnud” Täna vastab meie küsimustele Leedu acid-house’i produtsent Channel37. Viljakas tegija veab ka plaadifirmat Hedphon ning on Detroiti ja Chicago techno peosarja Intercept ning acid-muusika erinevatele alaliikidele keskenduva Kaunas Acid City sündmuse käivitaja. Tema armututest biitidest ja funkivatest bassikäikudest laetud sett kõlab reedel, 1. oktoobril technoklubis HALL toimuval TMW House Of Acid peol.
TMW Fenno-Ugria õhtul kuuleb pärandit tänapäevases võtmes TMW Fenno-Ugria õhtu on ainulaadne võimalus kuulata ühel laval koos eestlaste ja teiste sugulasrahvaste muusikapärandil põhinevat loomingut ja tutvustada seda suurepäraste muusikute esituses nii maailma eri paikadest saabunud asjatundjatele kui ka kodupublikule. Kontsert juhatab ühtlasi sisse oktoobrikuise soome-ugri rahvaid tutvustava sündmustesarja Hõimupäevad, mis kuulub ka rahvusvahelise folklooriühenduste võrgustiku CIOFF festivalide hulka.
EKKAK ja TMW kutsuvad Tallinna Neljapäev galeriiõhtule Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) korraldab Tallinn Music Week (TMW) festivali raames 30. septembril kell 16-20:30 spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Neljapäev, millest võtavad osa Vaal galerii, Kunstihoone galerii, Okapi galerii, Draakoni galerii, Hobusepea galerii, Haus galerii, Positiiv galerii, EKA Galerii, Kai kunstikeskus ja Temnikova & Kasela galerii. Galeriiõhtul näeb eriilmelistel näitustel nii Eesti kui ka rahvusvaheliste kunstnike värsket loomingut. Galeriides toimuvad õhtu jooksul näitusetuurid ning on võimalik tutvuda galeristide ja kunstnikega.
Tagasi üles
Back