Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Tänavust Tallinn Music Weeki külastas ligi 37 000 inimest Möödunud nädalal toimunud linnafestivali Tallinn Music Week (TMW) külastas 36 823 inimest, sealhulgas 1193 festivali delegaati, kes osalesid TMW konverentsil „Creative Impact“. Festivalil esines 250 artisti 32 riigist ning lisaks muusikale ja mahukale konverentsiprogrammile pakkus sündmus mitmekülgset avastamist ka linnaruumi, filmi, kunsti, toiduelamuste ja avalike vestluste näol. Festivali esitleja on Nordea pank, suurtoetajad Telia, Nordic Hotel Forum, Eesti Meedia, EAS ning Kultuuriministeerium.
Helen Sildna: Festival on nagu elusorganism, millele ehitame erinevaid huvitavaid tükikesi juurde Helen Sildna toob selleaastase Tallinn Music Week festivali eripärana välja linnaruumis seiklemist ning selle raames toimuvaid valgusinstallatsioone Reisijate tänaval ning Balti jaama tunneli reivi. Samuti ütleb Sildna, et konverents on sel korral põnev ühiskonna, ettevõtluse ja innovatsiooni diskussioon. Mida aga Helen Sildna veel oluliseks peab sellise festivali korraldamisel, seda ja palju muud saab teada videost!

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Uuring: Muusika tarbimisviisid Eestis on muutumises ja selle suuna määravad valdavalt noored Music Estonia ja juhtivate rahvusvaheliste plaadifirmade poolt tellitud ning Kantar Emori poolt läbi viidud esimesest Eesti elanikkonna muusikakuulamise harjumuste uuringust selgub, et Eesti tarbijad on voogesituste võimalusi alles avastamas. Ühtlasi peab suur osa tarbijatest endiselt sobilikuks kuulata muusikat illegaalsete allikate kaudu. Muusika tarbimisviiside muutumise suuna määravad valdavalt noored, kes kasutavad Spotify-laadseid ja läbi nutiseadmete kuulatavaid muusikateenuseid. Kolmandik nende kasutajatest juba maksavad teenuste eest.
Tallinn Music Weeki konverents on avatud, jätkub festivali muusika- ja kunstiprogramm, avalikud vestlused ning linnaruumi aktsioonid “Tallinn Music Week on uue ühiskonna katsepolügoon, otsides lahendust igale vastuolule ja tehes ruumi igale eriarvamusele. Näidake, mida tähendab tõeline kampaania meie linna tuleviku nimel. Ajage latt kõrgeks, siis on sügisel hea vaadata, kas traditsiooniline väitlusvorm – kohalikud valimised – saab ka sellest üle,” ütles president Kersti Kaljulaid täna Vene Kultuurikeskuses Tallinn Music Week konverentsi Creative Impact avakõnes.
Täna algavad õhtused kontserdid Tallinn Music Weeki pealavadel ning festivali külastajaile luuakse valgustatud teekond Balti jaamast Telliskivini Täna, neljapäeval, 30. märtsil algavad Tallinn Music Weeki õhtused klubikontserdid. Muusikaprogrammi avab Kultuurikatla Katelde Saalis dirigent Kristjan Järvi koos maailmanimedest nüüdismuusikutega ning tuntud Eesti muusikute kooslusega Glasperlenspiel All Stars. Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuvad loomingulised töötoad lastele ning Reisijate tänavale ilmuvad heli- ja valgusinstallatsioonid. Jätkuvad linnalava-kontserdid, avalikud vestlused, kunstiprogramm ning restoranifestival „TMW maitsed“. TMW festivalipassid on läbi müüdud, õhtuste kontsertide üksikpiletid on saadaval Piletilevis. Eelmüügist ostetud üksikpilet tagab eelis-sissepääsu vastavale kontserdile.
Tagasi üles
Back