Eile autasustati Tallinn Music Weeki kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi võitjaid

Tallinn Music Week
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
#hoolin kampaania osalejad ja korraldajad
#hoolin kampaania osalejad ja korraldajad Foto: Taaniel Malleus

Eile, 20. aprillil autasustati Rootsi suursaadiku Eestis Anders Ljunggren residentsis muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Weeki (TMW) kestliku arengu eesmärke tutvustava videokonkursi #hoolin võitjaid.

14. märtsist 7. aprillini veebilehel hoolin.ee toimunud videokonkursi eesmärgiks oli tutvustada viise, kuidas nutikalt tegutsedes vähem keskkonda saastada, loodusressursse jätkusuutlikult kasutada, teadlikult tarbida ning kõikidele ühiskonnaliikmetele võrdseid võimalusi tagada. ÜRO kestliku arengu tegevuskava eesmärke tutvustavat algatust toetasid Keskkonnaministeerium, MTÜ Mondo, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Riigikantselei, Rootsi Saatkond, Telia, KODA by Kodasema ja veebiplatvorm Voog.

#hoolin kampaania osalejad ja korraldajad. Foto: Taaniel Malleus

Tallinn Music Weeki juht Helen Sildna toonitas autasustamisele eelnenud kõnes, et antud konkursi keskse teema – kestliku arengu – näol on tegemist millegagi, mis puudutab kõiki inimesi. „Selle tajumine võib küll vahel keeruline olla, aga meist igaühe harjumused mõjutavad tohutult nii ühiskonna ja riikide arengut kui ka kogu meie planeedi käekäiku. Oleme tänulikud ja uhked oma partnerite üle, kellega koos saime tänavuse festivali raames ellu viia sedavõrd sisuka ja mahuka algatuse, tänulikud muusikutele, kes kampaania raames oma loo rääkisid ning eriliselt rõõmsad kõikide noorte, toredate ja hoolivate inimeste üle, kes meile oma unistuse hoolivamast maailmast läbi videokonkursi saatsid. Noored annavad lootust, et meie tulevik on helgem ja hoolivam,” kinnitas Sildna.

Konkursil osalemiseks tuli käepäraste vahenditega filmida kuni minutipikkune lühiklipp keskkonnahoiu, teadliku tarbimise või taaskasutuse alaste näpunäidete ning soovitustega. Võistlusele esitati veerandsada tööd, milles tutvustati muuhulgas ideid, kuidas vähem toitu prügikastis lõpetaks, poes õigeid valikuid teha, vähem elektrit tarbida ning keskkonda ja tervist säästvalt liigelda.

Laekunud võistlustöödest valis #hoolin algatuse esindajaist žürii välja kolm võitjat. Esikoha ning Telia välja pandud iPhone 7 Plus nutitelefoni võitis Annika Väljataga klipp, mis keskendus säästliku tarbimise ja taaskasutuse soovitustele.

Teise koha ning Rootsi saatkonna poolt välja pandud Stockholmi kruiisi koos kaaslasega vääriliseks tunnistas žürii Riinu Esko ületarbimise vältimise võtteid tutvustava video.

Kolmanda koha pälvis Oliver-Marcus Reimanni ülerahvastumise teemaline video, preemiaks nädalavahetus moodsas energiasäästlikus moodulmajas KODA.

Lisaks andis TMW eriauhinna ehk tulevase festivali passi Laura Merendile keskkonnasäästlikku korduvkasutust tutvustava video eest.

MTÜ Mondo kommunikatsioonijuhi Aliine Lotmani sõnul üllatasid võistluse tulemused väga positiivselt: „Kuigi vahel võib kestlik areng tunduda justkui millegi kauge ja abstraktsena, siis videokonkursile saadetud tööd näitasid väga ägedalt just seda, kuidas igaüks meist saab võrdsema ja kestlikuma maailma nimel panustada ja oma harjumustega tõesti maailmast hoolida.”

Telia Eesti sotsiaalmeedia juht Tõnn Kuuli tunnustas osalejate loovust: „Mulle väga meeldis, et videokonkursil osalejad lähenesid teema käsitlemisele ja avamisele väga erinevatest vaatenurkadest ning huvitavate loovlahendustega. Kiidame kõiki osalejaid, kes tegid valiku tegemise žürii jaoks meeldivalt raskeks.“

#hoolin kampaania käigus rääkisid oma isiklikud lood keskkonna ja ümritseva hoiust ning hoolimisest ka muusikud Sandra VabarnaAndres KõpperIndrek SpunginSandra AshileviDmitri DarlingLiis LemsaluIiris VesikKadri Voorand ja Mick Pedaja. Kampaania visuaali ja veebilehe töötas välja loovagentuur Velvet.

#hoolin konkursi võitjad:

1. koht: Annika Väljataga

2. koht: Riinu Esko

3. koht: Oliver-Marcus Reimann

TMW eriauhind: Laura Merendi

Kestliku arengu ühistest eesmärkidest ja lubadustest

Tänavuse TMW festivali siduvaks teemaks oli kestlik areng ning sellega seotud valdkonnad keskkonnasäästlikkusest linnaarenguni ja kogukondade ühendamisest võrdõiguslikkuse edendamiseni. Lisaks #hoolin konkursil osalemisele sai kestliku arengu eesmärkide saavutamisel kaasa aidata veel mitmel moel. Festivali avalikel vestlustel räägiti nii targast tarbimisest kui kultuuriprügist, festivali raames toimuvail Peeter Piheli „Trash Cooking” heategevuslikel õhtusöökidel valmisid road ametlikult prügiks tunnistatud toiduainetest ning Uuskasutuskeskuses aset leidval linnalava-kontserdil sai lisaks muusika nautimisele asjadele uue elu anda. Festivalipaikadesse paigaldati tänavu ka spetsiaalsed prügi sorteerimisele suunavad disain-konteinerid ning senisest enam pöörati üritusel tähelepanu erivajadustega inimeste ligipääsetavusele ning kõikidele ühiskonnaliikmetele võrdsete võimaluste tagamisele, sealhulgas naiskõnelejate osakaalu tõstmisele festivali konverentsil ning avalikes vestlustes. Loe lisaks

TMW keskkonnateadlikkuse ja kestliku arengu algatust toetasid Keskkonnaministeerium, MTÜ Mondo, Euroopa Komisjoni Eesti Esindus, Riigikantselei, Rootsi Saatkond, Telia, KODA by Kodasema ja veebiplatvorm Voog. Teostajad: Tallinn Music Week, loovagentuur Velvet ja arhitektuuripraksis PART.

Tagasi üles