Tallinn Music Weeki publiku lemmikartist on indierocki bänd The Boondocks

Tallinn Music Week
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
The Boondocks Uuskasutuskeskuse linnalaval
The Boondocks Uuskasutuskeskuse linnalaval Foto: Siiri Padar

Telia ja Tallinn Music Weeki (TMW) ühiselt korraldatud publikulemmiku valimisel sai tänavu enim hääli Eesti indierocki bänd The Boondocks. Lemmikuks pärjatud artistile annab Telia 1000 eurot muusikalise karjääri edendamiseks.

Suvepealinnas Pärnus alates 2012. aastast tegutsenud indierocki bänd The Boondocks peab oma võidu üheks põhjuseks tihedat esinemisgraafikut tänavusel festivalil. Ühtekokku astuti  TMW raames üles lausa neli korda – nii õhtusel noorteprogrammi kontserdil „Tuled peale“ Kultuuriklubis Kelm kui Raadio 2 esitluslaval Von Krahlis, samuti linnalavadel Uuskasutuskeskuses ning Viru Keskuses.

Telia Eesti toetustegevuste juht Heddy Ring avaldas heameelt, et TMW senises ajaloos juba neljandat korda välja kuulutatud publiku lemmik on sel korral suhteliselt noor Eesti bänd. „Loodame, et bändi senised kordaminekud tähistavad alles ühe pika ja rahvusvahelise eduloo algust ning et me kuuleme neist edaspidi veel palju positiivset.“

The Boondocksi kitarrist Romet Mägar peab TMW ülesastumistest olulisimaks Raadio 2 kontsertõhtut Von Krahlis: „Panustasime sellesse palju. Pärast esinemist olime kõik nõus, et laval ja saalis toimus midagi enneolematult võimast. Saime ka palju kiidusõnu.“

Trummar Karl Kevad peab võitu üllatavaks. „Arvasin, et ikka Tommy Cash võidab. Miskipärast oleme viimasel ajal hakanud tihedalt auhindu saama – aasta lõpus võitsime Raadio 2 Aasta Uue Tulija tiitli, nüüd tuli ära ka TMW ja Telia publikulemmiku auhind,“ rõõmustab ta, lisades: „Aitäh kõikidele hääletajatele!“

Laulja Villem Sarapuu sõnul keskendub värske publikulemmik hetkel uue muusika kirjutamisele ja salvestamisel. „Läheme tagasi stuudioseinte vahele. Plaanis on ka mitmeid esinemisi nii kodu- kui välismaistel festivalidel. Tuleb tihe suvi“!

Meie Z-generatsiooni tegijamate kitarribändide hulka kuuluva The Boondocksi loomingut on mõjutanud erinevad žanrid britpopist post-pungini ning 90ndate hip-hopist tantsu-indie’ni. Heliliselt paigutab bänd end vahemikku, mille ühes servas on Ameerika drive-in teater ja teises Vene varietee ning mille sumedast retro-atmosfäärist võib tabada sähvatusi kaasaegseist edetabelite murdjaist. Nende kontserte on kirjeldatud ühtaegu nii õõvatekitavate kui inspireerivatena. Mullu esineti nii lõunanaabrite olulisimal muusikafestivalil Positivusel kui Taanis Alborgi linnas. The Boondocks on ilmutanud kaks täispikka albumit: „USB” (2014) ning “Thriller” (2016). Viimase albumi loo „U and Me“ valisid Raadio 2 kuulajad Aastahiti hääletusel 8. kohale ning raadio toimetus omistas bändile Aasta Uue Tulija tiitli.

Telia ja TMW publikulemmikut sai valida, hääletades TMW kodulehel või äpis 27. märtsist kuni 5. aprillini. Valida sai 250 festivalil esinenud artisti hulgast. Lisaks võitjabändile The Boondocksile said muljetavaldava poolehoiu osaliseks ka eksperimentaal-džässi trio Sheep Got Waxed ja indiebänd Deeper Upper Leedust, folkansambel Ottava Yo Venemaalt ning multiinstrumentalist Erki Pärnoja, räppar Daf, indierocki bänd Frankie Animal ja progerocki kollektiiv Põhja Konn Eestist.

Eelnevail aastail on TMW publiku lemmikuteks osutunud Eesti räppar Metsakutsu ja Leedu indierocki bändid BA ning Garbanotas Bosistas.

The Boondocks on:

Villem Sarapuu – kitarr, vokaal

Romet Mägar – kitarr

Hendrik Tamberg – basskitarr, vokaal

Karl Kevad – trummid

Bändi leht Facebookis ja Soundcloudis.

„Loopy Lizard“

„U and Me“​

Kuula albumit „Thriller“ Spotify’s

27. märtsist 2. aprillini üheksandat korda toimunud Põhja- ja Baltimaade suurimal uue muusika ja linnakultuuri festivalil TMW esines 250 artisti 32 riigist. Festivali kontserdid toimusid ligi 80 laval – klubides, kontserdisaalides ja ootamatutes paikades asuvatel linnalavadel – üle kogu Tallinna. Festivali külastas ligi 37 000 inimest.

Kümnes TMW toimub 2018. aasta kevadel 2.–8. aprillini. Festivalipassid hinnaga 35 EUR ja konverentsipassid hinnaga 100 EUR on müügil veebipoes.

Artistide esinemistaotluste vastuvõtt algab 2017. aasta septembris.

Tallinn Music Week 2017 numbrites:

250 esinejat 32 riigist

36 823 festivalikülastajat

1193 konverentsi delegaati, neist 879 välisriikidest

132 välisajakirjanikku

80 festivali toimumispaika

250 000 veebilehe külastust 150 riigist

Tallinn Music Week 2017 toetajad ja partnerid:

Esitleja: Nordea pank.

Peatoetajad: Telia, Nordic Hotel Forum, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus / Visit Estonia ja Eesti Meedia

Festivali keskus ja ametlik hotell: Nordic Hotel Forum

Partnerid: Uber, Viru Keskus, Telliskivi Loomelinnak, Solaris, Music Estonia, MTÜ Mondo, Lingvist, Tuborg, LaMuu, Fritz-Kola, Moe Peenviinavabrik, arhitektuuripraksis PART jt

Toetajad: Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Tallinna Ettevõtlusamet, Euroopa Regionaalarengu Fond, Kanada Saatkond, Briti Nõukogu, Rootsi Saatkond.

TMW keskkonnateadlikkuse ja kestliku arengu algatust toetavad Keskkonnaministeerium, MTÜ Mondo, Euroopa Komisjoni Eesti Esindus, Riigikantselei, Rootsi Saatkond ja KODA by Kodasema.

Tagasi üles