P, 5.02.2023

TMW Maitsed: Kes tahab burgerit, kes elektri särinat?

Tallinn Music Week
TMW Maitsed: Kes tahab burgerit, kes elektri särinat?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Burger Box
Burger Box Foto: TMW pressimaterjal

Seal nad Kopli tänaval neljandas majas Aasia rütmidest seotuna kõrvuti asuvad, Burger Box ja Noodle Box pop-up. Ühest saab linna parimat burgerit ja teisest imelist vegan Hiina toitu, mis iseenesest on juba harv nähtus nii Eestis kui ka laiemalt kogu Euroopas.

Noodle Box disainib roa algusest peale nii, et sööja ei tunneks lihast puudust. „Kõik toidud, mida teeme, on traditsioonilised Hiina toidud ja pärit peamiselt Sichuani provintsist. Need road on pigem vürtsikad ja kasutame palju ka Sichuani pipart, millel on eriline tuimestav, elektri särinat meenutav efekt. Kes on seda särinat tunda saanud, see ilma enam ei saa. Once you try black, you never go back,” rääkis toidukohtade eestvedaja Kaido Kivitoa.

Kõrvaltoas asuv Burger Box teeb küll veiselihaga burgereid, kuid toob kohale ka näljased veganid, sest külastajate sõnul leiab just sealt linna parima vegan burgeri koos oivaliste kimchi friikatega.

Noodle Box
Noodle Box Foto: TMW pressimaterjal

Noodle Box ja Burger Box eksisteerivad suuresti teistsuguste maitseelamuste igatsusest „Aasias palju käinuna olen avastanud maitseid, mida tahaks ka siin saada. Pakume maitseprofiili just sellisena, nagu see toidu päritolukohtades on. Burger Boxi loomise ajendiks oli formaadiotsing – võimalikult lihtsalt ja maksimaalselt vapustavalt. Võib öelda, et õnnestus,“ kirjeldas Kivitoa.

Noodle Boxi ja Burger Boxi toidufilosoofia ei ole alati ainult toiduga seotud, vaid eine nautlemisega tervikuna. Formaadiotsing ja erinevate nüansside segamine on neile oluline - ruum, stiil, maitsed - kiirtoit, restoranitoit, hõbelusikad, papptaldrikud. Kõige selle juures on tähtsaim aga lihtsus ja pingutusevaba toitumissooritus.

Astu TMW ajal kindlasti läbi ja proovi mõlemat, sest festivali passiomanikke ootab -15% soodustus.

Märksõnad
Tagasi üles