ARTIST FOOKUSES: Puhtakoeline elektri visualisatsioon Kaukolampi esituses

TMW
Copy
Foto: TMW pressimaterjal

NERDS ehk North European Resonance and Dissonance Society toob teieni meie piirkonna seikluslikumate muusikafestivalide kuraatorprogrammi. Äsjaloodud ühing liidab Põhja- ja Baltimaade eksperimentaalsele ja uuenduslikule muusikale pühendunud festivale ja organisatsioone. Ühisel jõul ja nõul valivad nad Sõltumatu Tantsu Lavale esinema kõige pöörasema artistide rivi, kelle hulgas ka Kaukolampi.

Mis võiks olla tulemuseks, kui sulatada kokku kosmiliselt pööritav tekno metali intensiivsuse ja tumeda ambiendi kloppiva jõuga? Vastus peitub Timo Kaukolampi diskograafias. Soome kultusbändi K-X-P kaasasutajana on Kaukolampi koos eksperimentaalse elektroonilise trioga välja andnud neli albumit. Kuigi tema soolomaterjal laenab 1970. aastate Berliini koolist minimalismi meistriteni, kõlab see kõik põnevalt uuena. Silmatorkavalt kaunid instrumentaalpalad on kihistunud bassisügavuste ja sädelevate tippude ning labürintlike, elektrooniliste radade võrgustikega? Koostöös K-X-P kaasliikme Tuomo Puraneniga on nad loonud hulganisti filmimuusikat ja võitnud isegi Jussi filmiauhinna.

TMW- l ühendab Kaukolampi jõud audiovisuaalse duoga LRXY. Tomas De Rita ja Jukka Koops loovad pilti ja heli kasutades vanu vektormonitore ja modulaarseid süntesaatoreid. Kaukolampi kosmiline muusika kohtub LRXY minimalistliku ostsilloskoobi visuaalide ja helidega orgaanilisel ja interaktiivsel viisil. Pildist saab muusika ja helist pilt – see on puhtakoeline elektri visualisatsioon.


Kaukolampi ja LXRY astuvad Tallinn Music Weekil üles laupäeval, 06.04 NERDS esitlusõhtul. Loe lähemalt SIIT!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles