Laupäeval, 29. augustil leiab Terminalis aset vestlus teemal „Noore popipõlvkonna depressioonitööstus”. Ellu on astumas maailma ajaloo suurim põlvkond, kes on ka üleilmselt enneolematult tugevalt lõimunud. Ehk oli interneti mõjul toimunud kultuuriline ühtlustumine vajalik, et olla valmis suurteks probleemiks nagu näiteks pandeemia.
Edukatest PISA-testidest küberkiusamise ja noorusea depressioonini, kliimaärevusest digiutoopiateni – kuidas teha nii, et rõõm saavutuste varjus ei närbuks? Kas viimasel kümnendi trend vaimse tervise muresid avalikult jagada on toonud ka popmuusikasse kurbuse kultuse? Kui palju jaksab uus põlvkond kanda ja kas ühiskond oskab neid murrangulisteks aegadeks ette valmistada? Kuidas kampaaniad nagu Suurim Julgus aitavad küberkiusu probleemi märgata ja vähendada? Arutlevad teiste seas Telia Eesti kommunikatsioonijuht Katrin Isotamm, Neit-Eerik Nestor uue põlvkonna hiphopi leiblist LAGI, antropoloog Ede Schank-Tamkivi ja Poola päritolu muusik Natalia Wójcik (FREMEN).
Lisaks toimub pühapäeval, 30. augustil osana TMW pühapäevasest Lasnamäe programmist Laagna kogukonnaaias Eesti venekeelsete laste ja nende vanemate väljakutseid uuriva dokkfilm „14 käänet“ linastus. Linastusele eelneb eesti ja vene keeles avalik arutelu, milles osalevad filmi režissöör Marianna Kaat ja osatäitjad.
TMW Lasnamäe programm saab teoks koostöös Lasnamäe elanike ühendusega MTÜ Lasnaidee. LasnaKino üritust toetab Briti Nõukogu.
Terminal Records & Bar (Telliskivi 60/2):
Neljapäev, 27. august 16.30–17.30: Kadunud muusikat otsimas (eesti keeles)
Reede, 28. august 17.00–18.00: Laen või vargus? Kultuurilise omastamise kelmid ja pühakud (inglise keeles)
Laupäev, 29. august 17.30–18.30: Noore popipõlvkonna depressioonitööstus (eesti keeles)
Laagna kogukonnaaed (Võru 11):
Pühapäev, 30. august 19.30–20.30: LasnaKino „14 käänet" linastus ja avalik arutelu (eesti ja vene keeles)