P, 5.02.2023

TMW konverentsil esinevad Nick Cave’i ja David Lynchi koostööpartnerist muusik Barry Adamson, rockibiograaf Zoë Howe ja Helsingi kultuurivedur Gunvor Kronman

Tallinn Music Week
TMW konverentsil esinevad Nick Cave’i ja David Lynchi koostööpartnerist muusik Barry Adamson, rockibiograaf Zoë Howe ja Helsingi kultuurivedur Gunvor Kronman
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Barry Adamson
Barry Adamson Foto: TMW pressimaterjal

Uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas festivali raames 29.–30. märtsil aset leidva konverentsi uued kõnelejad. Teiste seas saavad konverentsil sõna mõjukas Briti muusik ja helilooja Barry Adamson, uue aastatuhande parimaid rockibiograafe Zoë Howe ning Soome pealinnas kultuuri majandust vedama pannud Gunvor Kronman.

TMW 2019 konverentsi ja festivali ühispassid hinnaga 225 eurot ning spetsiaalsed konverentsipassid hinnaga 125 eurot on müügil TMW veebipoes.

Kahel päeval Eesti Kunstiakadeemia uues hoones peetava TMW konverentsi arutlusteemade keskmes on kultuuri mõju majanduse käivitajana. Täiesti eraldi võetakse seekord luubi alla filmimuusika ning kultuuri roll linnade ja piirkondade arengus.

Konverentsi filmimuusika programmi üheks nimekaimaks tegelaseks on Briti muusik, helilooja, kirjanik, fotograaf ja filmitegija Barry Adamson – mees, kes suudab oma kuulajate pähe värvikaid kujutelmi istutada. Ta on mänginud bassi mõjukas Manchesteri postpungi grupis Magazine ja Nick Cave’i bändis The Birthday Party ning tema diskograafiast leiab nii Mercury auhinna nominendist albumi „Soul Murder“ (1992) kui ka turbulentset elektroonikat, džässi, musta huumorit ja eksistentsialismi ristava „Oedipus Schmoedipuse“ (1996), millel lõid kaasa Jarvis Cocker, Nick Cave ja The Associatesi laulja Billy McKenzie. Adamson on teinud koostööd filmimaailma intrigeerivaimate isemõtlejatega nagu Derek Jarman, David Lynch, Oliver Stone ja Danny Boyle. Ka on ta oma film noir käekirja ja must huumorit rakendanud mitme lühifilmi ja video stsenaariumi loojana.

Zoë Howe
Zoë Howe Foto: TMW pressimaterjal

Multitalendist Barry Adamsoni intervjueerib mitte vähem andekas kirjanik, kunstnik ja muusik Zoë Howe, keda peetakse üheks uue aastatuhande parimaks rockibiograafiks. Howe on kirjutanud teiste seas sellistest artistidest nagu The Jesus and Mary Chain, Fleetwood Maci Stevie Nicks, Florence + Machine ja The Slits. Trummarina on ta musitseerinud nii mõnegagi oma raamatute tegelastest – The Slitsi Viv Albertine’ist, The Clashi Mick Jonesini – kui ka popstaari Charli XCX-iga. Just TMW ajal, 28. märtsil ilmub tema sulest uus raamat, punkbändi X-Ray Spex liidri Poly Styrene’i biograafia „Dayglo: The Poly Styrene Story”.

Zoë Howe modereerib ka filmimuusika teemalist vestlust „Hearing is Believing“, milles lisaks Barry Adamsonile osalevad juba eelnevalt välja kuulutatud filmitegijate ja kunstnike tandem Iain Forsyth & Jane Pollard ning viimaste aastate hinnatuimate filmide ja telesarjade muusika eest vastutav Lucy Bright. Lucy järelevalve all on heliriba saanud hulk hittfilme („This is England ‘90”, „Assassin’s Creed”, „Marjorie Prime“) ning tema viimaste projektide hulka kuuluvad muuhulgas BBC/AMC sari „McMafia” ja tänavu ekraanile jõudev „The Nest”, milles peaosas Jude Law.

Mullu meie seast lahkunud tunnustatud Islandi helilooja, Hollywoodi hinnatuimate heliribade autori Johan Jóhannssoni elu ja loomingut lahkab filmimuusika programmis tema kauaaegne koostööpartner, helilooja, artistimanager ja muusikaettevõtja Sigurður Magnús Finnsson. Sigurðuri pajatusi vahendab filmi- ja teletootmisettevõtte Tattarrattat kaasasutaja Anna Hildur, kes on ühtlasi TMW konverentsi filmimuusika kava kuraator.

TMW konverentsil on luubi all ka kultuuri rolli linnade ja piirkondade arengus. Antud teema üheks juhtkõnelejaks on Gunvor Kronman, kes on Soome pealinnas Helsingis pannud sõna otseses mõttes kultuuri majandust vedama. Muuhulgas on ta juhtinud uue maailmaklassist muuseumi Amos Rex rajamist ja kultuurikeskuse Hanaholmeni renoveerimist, on tegev kultuuriseltsi Konstsamfundet ja Kalevala Koru juhatuse esimehena ning president Ahtisaari rahvusvaheliste kriiside reguleerimise algatuseses. “Ma ei pea ennast kultuurijuhiks, sest teen veel paljusid teisi asju,” ütles Kronman jaanuaris Postimehele antud intervjuus.

Samuli Woolston
Samuli Woolston Foto: TMW

Soome linnaplaneerimise edulugusid avab konverentsil ka Helsingi ALA arhitektuuribüroo asutaja Samuli Woolston, kelle trumpaladeks on taktitundelise ja kunstiline disainikäsitlus ning erinevaid valdkondi ja kultuurinähtusi ühendavad projektid.

TMW 2019 konverentsil lahatakse ka muusikafestivalide ellujäämisvõimalusi, kaardistatakse Euroopa ööelu tulevikku gentrifikatsiooni tingimustes, tutvustatakse, kuidas telejärgsel ajastul muusikavideost viimast võtta ja näidatakse, mida on sõltumatutel plaadifirmadel õppida influentserite põlvkonna netileiblitelt. Mõlemal konverentsi päeval leiavad aset ka kuulamispaneelid, kus rahvusvaheline muusikaekspertide seltskond kuulab ja hindab TMW esinejate loomingut.

Konverentsi muusikatööstuse ABC programm valmib koostöös Music Estoniaga, filmimuusika kava koostöös rahvusvahelise filmi- ja teletootmisettevõttega Tattarrattat.

TMW konverentsi kogu programm kuulutatakse järk-järgult välja veebruari ja märtsi jooksul

TMW 2019 konverentsi kinnitatud panelistid.

TMW 2019 konverentsi ja festivali ühispassid hinnaga 225 eurot ning spetsiaalsed konverentsipassid hinnaga 125 eurot on müügil TMW veebipoes. Veebipoes on müügil ka spetsiaalsed kahepäevased konverentsipassid hinnaga 125 eurot, muusikafestivali passid hinnaga 55 eurot ja toetajapassid hinnaga 150 eurot.

TMW 2019 kontsertide ja klubiõhtute üksikpiletid on müügil Piletilevis.

Lisaks konverentsile ja muusikafestivalile on TMW 2019 kavas ka tasuta linnalava kontserdid, avalike vestluste sari "TMW jutud", lastele suunatud muusikaalased tegevused, kunsti- ja disainiprogramm ning Põhja-Tallinna restoranide paremikku tutvustav programm “Maitsed”.

TMW esitleja on Telia Eesti, peatoetajad Nordic Hotel Forum ja Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, partnerid Music Estonia ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA). Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Kultuurkapital ja Ettevõtlusamet.

TMW konverentsi toimumispaik Eesti Kunstiakadeemia (EKA) on Eesti ainus arhitektuuri-, disaini-, kunsti- ja kunstikultuurialast kõrgharidust andev avalik-õiguslik ülikool.

Märksõnad
Tagasi üles