R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinn Music Weekil luuakse festivalikülalistele valgustatud teekond ning antakse uus elu päevi näinud garaažidele

Tallinn Music Week
Facebook Twitter
Comments
TMW 2017 linnaruumi ettevalmistus Maakri 30 garaažlas
TMW 2017 linnaruumi ettevalmistus Maakri 30 garaažlas Foto: Patrik Tamm

Järgmisel nädalal 27. märtsist 2. aprillini üle kogu Tallinna toimuv linnafestival Tallinn Music Week (TMW) kolib taas kevadet tervitades ka õue. Koostöös Eesti Kunstiakadeemia tudengitega luuakse festivalile valgustatud teekond ning antakse uus elu päevi näinud garaažidele. Reisijate tänav ja Depoo turg avavad kevadhooaja juba kolmapäeval ning muusikat ja kunsti- ning maitseelamusi jagub avalikus linnaruumis kuni laupäeva ööni.

Alates neljapäevast, 30. märtsist muutub Balti jaamast Telliskivi Loomelinnakusse viiv Reisijate tänav kihavaks festivalialaks ainulaadsete valgusinstallatsioonide, muusikaelamuste ning nii päevaseid kui öiseid kulgejaid kosutava tänavatoiduga. Skulptor Elo Liivi juhendamisel EKA tudengite poolt valmivad Reisijate tänavale „Otsetee“ nimelised valgus- ja heliinstallatsioonid, mis loovad ligipääsu kujuteldavatesse ruumidesse ja tasanditele. Muuhulgas näitavad teed loosungitega viidad ja helendavad portaalid ning plinkiva sisevalgustuse saab festivaliks ka ajalooline Telliskivi veetorn. Tänavat palistavale graffitiga kaetud tellisseinale luuakse 12-meetri pikkune valgusmaal, mis täidab teekonna erinevate värvidega ning haljasala servas asuva hoone seinal saab näha illusiooni taskulampidega liikuvatest nähtamatutest jalakäijatest.

Kunstnik Emer Värki poolt raudteejaama tunnelisse paigaldatavad valgus- ja videoinstallatsioonid hakkavad aga juhatama teed nädalavahetuse suurimale tantsumaratonile Balti Jaama Tunnel.

TMW rütmis tegutseb ka post-industriaalne Depoo toidutänav algupärastesse Moskva-Tallinn vagunitesse rajatud restoranist Peatus kuni kohvinautlejate meka Renard Coffe Shop’ini. Juba kolmapäeval, 30. märtsil korraldab Konteiner Baaris DJ-õhtu World Clinic plaadipoe pidaja Aivar Meos. Reedel, 31. märtsil ja laupäeval, 1. aprillil saab nautida muusikat nii Konteineri rõdul kui Peatuse terassil, kus plaate keerutavad teiste seas Eesti üks edukamaid house-muusika DJ-sid Dave Storm ja Estonian Funk Embassy esindajad ning kontsertetteaste sooritab üleilma festivalilavadel karastunud Poola duo Coals. Depoo toidutänav seob ühtseks tervikuks ka Balti Jaama ootepaviljonis ja tunnelis reedest pühapäevani toimuva 30-tunnise reivi ning Loomelinnaku festivalikontsertide vahelise ala, kus nädalavahetusel kosutavad peolisi suurepärase öösöögiga nii vietnami köögiga Konteiner, pirukameister Ahjupala, fish’n’chipsi spets Päästke Willy ning oivalise tänavatoiduga Peatus.


TMW 2016 Reisijate tänaval / Martin Ahven

TMW linnaruumi hõlmavate algatuste raames antakse täiesti uus elu Maakri 30 aadressil asuvatele nõuka-aegsetele garaažidele. EKA sisearhitektuuri, urbanistika, arhitektuuri ning tootedisaini tudengite ühisprojekti „Garaažihäkk“ raames avatakse nädalavahetuseks garaažiboksides mänguruum-pallimeri lastele ning kohale vurab ka Veg Machine toidutreiler ja pop-up baar Hulkur. Samuti avatakse garaažlas MTÜ Mondo projekti „Media4Development“ kestliku arengu eesmärke tutvustav fotonäitus, kus näeb kaadreid Ghana illegaalsetest kullakaevandustest, Nepali maavärina tagajärgedest, Afganistani tiigrihüppest ning paljust muust. Omalaadse pilkupüüdva maamärgina eksponeeritakse garaažikompleksi alal asuvas kasvuhoones ka aastakümnete vältel boksidesse kogunenud saladuslikku kraami.

Kogu tänavuse TMW üheks kõmulisemaks aktsiooniks tõtab aga kujuneda garaažla salakontsert, mille kohta lekitatakse teavet ööpäev enne toimumist ning kuhu aitab kohale tulla Uber. TMW finaalis, pühapäeval, 2. aprillil pakub Hulkur baar garaažlas kõikidele festivalimaratonist vintsutatutele kosutavat mahatulemis-toitu.​


TMW 2017 linnaruumi ettevalmistus Maakri 30 garaažlas / Patrik Tamm

TMW linnaruumi tegevuste eesmärgiks on äratada huvi, tõsta teadlikkust ning suunata tähelepanu linnaruumis toimuvatele protsessidele ning probleemidele, ärgitades inimesi mõtlema sellele, et linna areng on meie kõigi ühislooming ja kodanikena saame me linna loovalt ja vastutustundlikult kujundada. Koostöös MTÜ Ligipääsetavus Foorumiga on TMW tänavu edendamas erivajaduse inimeste ligipääsetavust festivalipaikadesse, samuti paigaldatakse festivali toimumiskohtadesse sisearhitektide Sille Pihlaku ja Siim Tuksami loodud nutika disainlahendusega prügisorteerimise konteinerid. Ka TMW avalik vestlussari „Jutud“ ning konverentsiprogramm pakub arutelusid kultuuriprügi sorteerimise vajalikkusest nutika linnaplaneerimiseni.

TMW linnaruumi tegevuste ajakava

K, 29.03
20.00-03.00 DJ-õhtu Konteiner Baaris

N, 30.03–L 01.04
EKA valgusinstallatsioonid Reisijate tänaval
Emer Värki video- ja valgusinstallatsioonid Balti jaama tunnelis

R, 31.03–L, 01.04
Depoo toidutänava muusikaprogramm ja öösöök

R, 31.03 Depoo DJ-d
18.00–20.00 Romet Preismann
20.00-22.00 Alo-Indrek Võsu & Taavet Bristol
22.00–00.00 Dave Storm
kuni 02.00 Öösöök: Ahjupala, Päästke Willy, Konteiner, Peatus

L, 01.04 Depoo linnalava
13:00–14:00 Estonian Funk Embassy DJ-d Konteineri katusel
14:00–14:30 COALS (PL) kontsert Peatuse terrassil
14:30–19:00 Estonian Funk Embassy DJ-d Konteineri katusel
kuni 02.00 Öösöök: Ahjupala, Päästke Willy, Konteiner Peatus

L, 1.04–P, 2.04
Maakri 30 garaažihäkk „Social Hub“

Üha uusi maitseid ja värve omandava linnafestivali Talinn Music Week kavasse on tänavu lisaks muusikaprogrammile ja loovtööstuse konverentsile kaasatud restoraniprogramm „TMW maitsed“, vestluste sari „TMW jutud“, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstiprogramm, avalikku linnaruumi hõlmav projekt, piirkonna põnevaimat disaini tutvustav Disainiturg ning laste- ja noorteprogramm. 27. märtsist 2. aprillini toimuva festivali siduvaks teemaks on jätkusuutlik areng ning sellega seotud valdkonnad keskkonnasäästlikkusest linnaarenguni ja kogukondade ühendamisest võrdõiguslikkuse edendamiseni.

TMW 2017 festivalipassid hinnaga 60 eurot on müügil TMW veebipoes. Festivalipass tagab sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse eeldusel, et vastav klubi ei ole välja müüdud. Kui klubi on välja müüdud, toimub publiku klubisse laskmine järjekorra alusel. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

Õhtuste kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis.

Piiratud kogus TMW 2017 toetajapasse hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes. TMW toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ning TMW delegaadibaaridesse ning pakub võimalust personaliseeritud  programmisoovitusteks. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW 2017 delegaadipass hinnaga 295 eurot on müügil TMW veebipoes. Delegaadipass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu 31. märtsist 1. aprillini toimuvale TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasile.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles