Tallinn Music Week avab taas oma pop-up restorani ja esitleb linna parimaid söögikohti

Tallinn Music Week
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

27. märtsist 2. aprillini Tallinna vallutav linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) esitleb oma „Maitsed“ programmi raames üle 30 pealinna söögikoha. TMW pop-up restorani menüü eest vastutab sel aastal Ungru Resto Hiiumaalt.

Viimase kolme aasta jooksul festivali südameks ja populaarseks kohtumispaigaks kujunenud TMW pop-up restoran avab ka sel kevadel uksed Pärnu maanteel asuvas Disaini- ja arhitektuurigaleriis. Tänavu vastutab festivali restorani menüü eest Hiiumaa soul-food resto Ungru. Peakoka Andrus Talvari juhtimisel pakutakse nädala vältel festivali külalistele saarerestorani toidukaardi paremikku.

Igapäiselt Hiiumaa ajaloolises Suursadamas tegutseva Ungru Resto & Külalistemaja peremees Jaan Kontkar peab nädalaks Tallinna kolimist põnevaks väljakutseks: „Väga meeldiv, et meie hingega tehtud töö Hiiumaal on jõudnud ka pealinlaste kõrvu ja maitsemeelteni. Pakume kindlasti Ungrus juba klassikaks saanud roogasid, mida põimime saare traditsioonide ja modernse kokkamise tehnikatega. Hiiumaa toorained ja tooted saavad olema meie keskseks valikuks sellel üritusel, sest meie jaoks on oluline oma kodusaart väärikalt esindada.“

Lisaks pop-up restoranile leiab „TMW maitsed“ programmist tervelt 32 söögikohta, mis pakuvad peakokkade poolt hoolikalt koostatud TMW erimenüüd ning soodustusi nii tava- kui erimenüült festivalipassi omanikele. Tänavu on festival võtnud südamesooviks tutvustada varasemast rohkem rahvuskööke, aidata kaasa keskkonda säästvale toiduvalmistamisele ning panustada jäätmevabasse tarbimisse.

Teiste seas on kavas esindatud Kultuurikatlasse rajatud poeetilise nimega itaalia restoran Korsten, Armastus ja Hea Toit, vanalinna piiril asuv vene hingega Babulja, ehtsa Liibanoni köögiga Papa Joe Falafel & Hummus, rustikaalne Korea restoran Gotsu, legendaarne Tuljak Lillepaviljoni külje all, Kadrioru naabruskonnas asuv kohvik-toidupood NOP, terava aasiapärase hingamisega kiirtoidukoht Burger Box, Põhjamaade parimate käsitööröstikodade kohvi pakkuv Renard Coffee Shop, Gruusia gastronoomia kuningas Pirosmani, ning puhta toidu saatkonnana tuntud Von Krahli AED.

Keset maalilist Nõmme linnaosa paikneva Gruusia restorani Pirosmani juht Tata Samkharadze peab TMWi kavas osalemist suureks auks: „Meie eesmärgiks on tutvustada gruusiapärast kultuuri ja kööki ning leida uusi sõpru nii Eestis kui ka väljaspool selle piire. Loodame väga, et meile omane kultuurne seltskond laieneb koos uue klientuuriga veelgi.“

Ka TMW„Maitsed“ programmi püsiasuka, puhta toidu saadikuna tuntud restorani Von Krahli AED peremees Jaagup Jalakas hindab kõrgelt võimalust taas festivalil kaasa lüüa: „Olles TMW programmis osalenud selle algusest alates, hindan väga festivali mõju linnaruumile. Seda tunnet, et miskit erilist linnas toimub, on juba õhus tunda, ja just seda igal aastal ootangi. „Maitsed“ valik saab tänavu olema eriliselt põnev, sest neid restorane, mille üle uhkust tunda, on rohkem kui kunagi varem. Unistan vaid, et julgetaks rohkem just taimse toiduga elamusi pakkuda.“

TMW 2017 „Maitsed“ programmis osalevad söögikohad:

pop-up resto Ungru, August, Babulja, Björn Espresso Bar, Bollywood, BONA, Burger Box, Gotsu Kyuho's kitchen, Kaerajaan, Klaus, Korsten, Armastus ja Hea Toit, La Tabla, Leib Resto ja Aed, Mademoiselle kohvik Solarises, Magnuna, MEKK, Mimosa, Monaco, NOA, NOP, Papa Joe, Pirosmani, Renard Coffee Shop, Ribe, Riis, Salt, Tokumaru, Tuljak, Umami, Vanaema Juures, Vegan Restoran V, Von Krahli AED, Wabadus.

"Maitsed" programm täieneb jooksvalt erisündmuste ja koduõhtusöökidega. Rohkem infot programmi kohta leiad siit.

Üha uusi maitseid ja värve omandava linnafestivali Talinn Music Week kavasse on tänavu lisaks muusika- ning restoraniprogrammile ning loovtööstuse konverentsile taas kaasatud ka Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstiprogramm „TMW kunst“, avalike vestluste sari „TMW jutud“, avalikku linnaruumi hõlmav projekt, piirkonna põnevaimat disaini ja brände tutvustav Disainiturg ning esmakordselt ka spetsiaalne laste- ja noorteprogramm. 27. märtsist 2. aprillini toimuva festivali siduvaks teemaks on jätkusuutlik areng ning sellega seotud valdkonnad keskkonnasäästlikkusest linnaarenguni ja kogukondade ühendamisest võrdõiguslikkuse edendamiseni.

TMW 2017 esitleja on Nordea pank, peatoetajad Telia ja Spotify, Nordic Hotel Forum, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus / Visit Estonia ja Eesti Meedia, partnerid ja toetajad Uber, Viru Keskus, Telliskivi Loomelinnak, Solaris, Music Estonia, Tuborg, LaMuu, Fritz Kola, Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Tallinna Ettevõtlusamet jt.

Tallinn Music Weeki rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

TMW 2017 festivalipassid hinnaga 60 eurot on müügil TMW veebipoes. Festivalipass tagab sissepääsu kõikidesse TMW muusikaprogrammi kuuluvatesse klubidesse eeldusel, et vastav klubi ei ole välja müüdud. Kui klubi on välja müüdud, toimub publiku klubisse laskmine järjekorra alusel. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.*

Piiratud kogus TMW 2017 toetajapasse hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes. TMW toetajapass tagab eelisjärjekorras pääsu kõikidele TMW kontsertidele, sh TMW avakontserdile ning TMW delegaadibaaridesse ning pakub võimalust personaliseeritud programmisoovitusteks. Nordea ja Telia klientidele kehtivad erisoodustused.

TMW 2017 delegaadipass on kuni 19. märtsini müügil hinnaga 250 eurot (alates 20. märtsist 295 eurot) TMW veebipoes. Delegaadipass tagab lisaks muusikafestivalile pääsu 31. märtsist 1. aprillini toimuvale TMW konverentsile ja delegaadibaaridesse ning registreerunud kontaktide andmebaasile.

TMW 2017 kontsertide üksikpiletid hinnaga 8-25 eurot on müügil Piletilevis.

TMW toetajapassid, festivalipassid ja kõik Nordea pangakaardid tagavad soodustuse TMW „Maitsed“ restoranides. Soodustused rakenduvad suurusjärgus 5-15% sõltuvalt restoranist.

Nordea klientidele kehtivad järgnevad soodustused nii TMW toetajapasside, festivalipasside kui üksikpiletite hindadest: Nordea pangakaardi valdajale: -10%, Nordea Gold krediitkaardi valdajale: -20%, Nordea Platinum krediitkaardi valdajale -30%. Telia klientidele kehtib TMW festivalipassi, toetajapassi ning üksikpiletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast.

Tagasi üles