TMW konverentsil esinevad Grammy võitjast produtsent Jason Miles ja Rootsi digitaalse innovatsiooni keskuse direktor Johan Magnusson

Tallinn Music Week
Copy
Foto: TMW

Tallinn Music Week (TMW) avalikustas festivali raames 12.–13. mail Nordic Hotel Forumis toimuva muusikatööstuse konverentsi esimesed esinejad.

Teiste seas saavad sõna Grammy võitjast produtsent ja arranžeerija Jason Miles, maailmakuulsa Wisseloordi stuudiokompleksi tegevjuht Malik Berrabah, Rootsi digitaalse innovatsiooni keskuse direktor Johan Magnusson, Ukraina Atlas Festivali juht Vlad Yaremchuk, Manchesteri mõjukaima kultuuritegija auhinna laureaat Ruth Daniel ning Laibachi ideoloog Ivan Novak.

Eesti muusikatööstuset esindavad konverentsil teiste seas Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar, Fairmus kaasasutaja ja tegevjuht Reigo Ahven ning artistimanagerid Marili Jõgi ja Juliana Volož.

TMW 2023 konverentsi programm valmib koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontori Music Estoniaga.

Mida on ühist Miles Davisel, Whitney Houstonil, Chaka Khanil, Michael Jacksonil, Luther Vandrossil ja sadadel teistel legendaarsetel artistidel? Nad kõik on töötanud koos Grammy laureaadist produtsendi, klahvpillimängija, helilooja ja arranžeerija Jason Milesiga, kes on pea 50 aasta jooksul panustanud nende ning lugematute teiste superstaaride edusse. TMW konverentsil esitleb ta oma autobiograafiat “The Extraordinary Journey of Jason Miles: A Musical Biography” ja juhib muusikutele suunatud sündiprogrammeerimise meistriklassi.

Helilooja-produtsent Malik Berrabah, kes on ühtlasi Hollandis Hilversumis asuva maailmakuulsa Wisseloordi stuudikompleksi tegevjuht, pajatab nii stuudio klientidest nagu The Rolling Stones, Elton John, U2, Chris Brown ja Snoop Dogg kui ka oma tööst Wisseloordi muusikamajas ja akadeemias.

Kuigi pandeemia lõi illusiooni plahvatuslikust digikirjaoskuse tõusust, ei ole meist valdkonna spetsialistide hinnangul saanud kuigi pädevad digistrateegid. Göteborgi ülikooli professor ja Rootsi digitaalse innovatsiooni keskuse direktor Johan Magnusson teeb ettekande teemal “Misunderstanding Digital”.

David Guetta leiblimanager ja artistinõustamise ettevõtte Kahin@gency asutaja Kahina Khimoune aitab omakorda muusikutel leida tee voogedastuse ajastu administratiivsete, digitaalsete, juriidiliste ja äriliste koodide padrikus.

Euroopa mõkujaima talendifestivali Eurosonic Noorderslagi (ESNS) programmijuht Robert Meijerink esindab hiljuti asutatud muusikakonverentside föderatsiooni (FoMC) ja juhib Euroopa Komisjoni Music Moves Europe muusikasektori toetusprogrammi avadialoogi,

Vlad Yaremchuk tõi Ukraina suurimale muusikasündmusele Atlas Festival esinema staare nagu ASAP Rocky ja The Chemical Brothers. Nüüd päästab ta abimissiooni Music Saves UA eesotsas elusid. Vlad räägib, mida tema riik tänapäeval kõige rohkem vajab ning oma festivali hetkeseisust ja tulevikulootustest.

Ka ettevõtte In Place of War asutaja ja Manchesteri mõjukaima kultuuritegija auhinna laureaadi Ruth Danieli tegevuste keskmes on soov aidada ka kõige trööstitumates oludes ja kriisikoldeis elavatel inimestel rajada loome-ja koostööprogrammide toel positiivset tulevikku.

Hiljuti Tallinna Vaba Laval täismajale esinenud Sloveenia rühmituse Laibachi, Neue Slowenische Kunst liikumise ja NSK riigi asutajaliige Ivan Novak räägib aga kunstist, sõjast, poliitikast ja autoriteedist talle omasel tõlgendustele avatud moel.

Eelseisval konverentsil esinevad teiste seas ka Poola muusikaekspordibüroo juht ja Euroopa muusikaeksportijate võrgustiku koordinaator Tamara Kaminska, Läti Positivus Festivali asutaja Girts Majors, Gröönimaa Arctic Sounds festivali juht Jacob Froberg, rahvusvahelise muusika ökosüsteemide keskuse tegevjuht Shain Shapiro ja Hamburg Music tegevjuht Timo Wiesmann. Eesti muusikatööstust esindavad konverentsil teiste seas Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar, Fairmus kaasasutaja ja tegevjuht Reigo Ahven, Moon Management asutaja ja artistimanager Marili Jõgi ning FAAR Music kirjastusjuht Kertu Mägar. Lisainfo.

TMW 2023 konverents keskendub muusikatööstuse uutele võimalustele läbi kolme teemaliini: koosloome, lokaalse ja globaalse ühenduslülid ning muusikavaldkonna jätkusuutlik tulevik. Käsitletakse inimese ja tehisintellekti koostöö võimalusi, digimaailma uusi navigatsioonivõtteid, helistuudioid kui ühisloome keskusi ning kuraatorite tõusvat rolli kultuurivahendajatena. Arutletakse tulevikuraadio ja muusikahariduse trendide üle ning otsitakse uusi lahendusi tuuritamisele energiakriisi tingimustes. Rahvusvahelisele muusikatööstusele tutvustatakse Baltikumi, Poola ja Ukraina turge ning globaalsete trendide lokaalseid tõlgendusi.

Konverentsi raames toimub ka Euroopa Komisjoni programmi Music Moves Europe muusikasektori algatuste teemaline ettekanne ja vestlusring, mis on osa 4-aastasest Euroopa Komisjoni dialoogist muusikavaldkonnaga, parandamaks valdkonna arenguvõimalusi.

TMW konverentsil ja PRO programmis osaleb üle 1000 rahvusvahelise muusikatööstuse esindaja. Koostöös Eesti muusika arendus- ja ekspordikontori Music Estoniaga valmiv programm avalikustatakse järk-järgult veebruarist aprillini.

TMW 2022 toimub 10.–16. mail üle Tallinna. Konverentsi ja muusikafestivali kõrval on TMW kavas ka tasuta linnafestival, sealhulgas linnalava kontserdid, kunstinäitused, avalike vestluste sari Jutud ning laste- ja noorteprogramm.TMW 2023 PRO passid hinnaga 175 eurot (TMW nädalal 200 eurot), mis võimaldavad osalust nii konverentsil kui ka muusikafestivalil ja DIgiPRO platvormil, on müügil TMW veebipoes. Müügil on ka muusikaüritustele pääsu tagavad festivalipassid ja konverentsil digiosalust võimaldavad DigiPRO passid.

TMW festivali korraldab ettevõte Shiftworks koos paljude kaaskorraldajatega. TMW strateegiline partner muusikavaldkonnas on Music Estonia, toetajad Nordic Hotel Forum, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Linn, UNESCO muusikalinn Tallinn

TMW on rahvusvahelise muusikakonverentse ja talendifestivale ühendava föderatsiooni FoMC asutajaliige, Euroopa talendivahetusprogrammi ESNS Exchange liige ning ülemaailmse soolise võrdõiguslikkuse võrgustiku Keychange ja Euroopa maailmamuusika platvormi UPBEAT partnerfestival.

Tagasi üles