K, 1.02.2023

Karl Killing: "Sama rada aetakse praegu "peavoolus" liiga palju."

, Tallinn Music Week
Karl Killing: "Sama rada aetakse praegu "peavoolus" liiga palju."
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Laura Nestor

Eestis hiljuti tegutsemist alustanud muusikaagentuur Warner Music Live toob 5. mail Tallinn Music Weeki lavale viis kuuma kodumaist tegijat, kelle seas ka üks siinseid populaarsemaid noori produtsente ja lauljaid Karl Killing.

Karl Killing on produtseerinud ja kirjutanud lugusid mitmetele tuntud Eesti artistidele nagu 5MIINUST, villemdrillem, Elina Born ja Pluuto. Tema soolokarjäär sai alguse 2020. aastal singliga «High Heels» ning mullu avaldas Killing koostöös plaadifirmaga Warner Music Baltics singlid «friday nights» ja «powerless». Uurisime Karlilt, mis plaanid tal tänavuseks Tallinn Music Weekiks on ja mida võib publik temalt oodata!

Mis on muusikuks olemise juures parim osa?

Ma ei saa ühte faktorit ainult välja tuua. See mõte, et sa lood midagi, mis jääb terveks igavikuks siia maamunale, on juba piisav. Ka kontserdielamused ja lihtsalt loovas voolus olemine on ka mega.

Mis teeb sinu silmis (või siis kõrvus) kellestki «hea» artisti?

Originaalsus, julgus olla teine. MITMEKÜLGNE. Sama rada aetakse praegu «peavoolus» liiga palju.

Kas sind mõjutavad rohkem inimesed või paigad?

Kindlasti ka inimesed, kuid loovus mugavusstsoonist väljaspool on täiesti teine teema. Sellepärast mulle meeldib tihti hetkel Soomes käia. Keskkond on nii teistsugune.

Kelle poster sul teismelisena seinal ilutses?

Skrillex on mu üks suurimaid inspiratsioone siiani. Dubstep oli vanasti megateema ning kõik ta legendaarsed remixid on mul siiani playlistis. See suund, mille poole ta praegu pürgib, istub minuga isegi veel rohkem kui varem. Skrillexi lugu «Don't Go» koos Justin Bieberi ja Don Toliveriga oli mu selle aasta number 1 lugu.

Mis sinus viimati ärevust tekitas ja miks?

Red Bull – tauriinist pean ma eemale hoiduma! [😂]

Milline träkk või album peegeldab kõige paremini sinu praegust tuju?

Don Toliveri «Life of a Don»

Kuidas sa tahad, et inimesed end sinu muusikat kuulates tunneksid?

Sellist kindlat tunnet ma vist ei tahagi tekitada. Ma pigem teen muusikat igale meeleolule – tähtis, et inimesed samastuksid!

Kui suurt rolli mängib keskkond sinu esitustes?

Mu lemmikkeikad on elutoa esinemised. Nii intiimsed – ilma võimendita on vahelduseks ka väga lõbus laulda. Teeks hea meelega neid tihedalt. Saab rahvaga väga lihtsalt suhelda.

3 asja, mida sa Tallinn Music Weekilt ootad?

Et LÕPUKS saan OMA BÄNDIGA live hakata tegema, et oma isa ja ema saan publikus näha ning üldse tervet üritust ja meeleolu selle ümber.

3 asja, mida publik võib sinu TMW esinemiselt oodata?

Megafun'i 30 minutit, kus saate mõnele mu välja lastud laulule kaasa karjuda. UNRELEASED muusikat esitan ka. Uut värsket elamust! Pop/R'nb'ga seotud live'i Eestis on päris vähe.

TMW 2022: Warner Music Live õhtul on lisaks veel rivis juba rahvusvaheliselt tegutsev laulja-laulukirjutaja Andreas, varem indiebändidest Rake ja Ouu tuntud Rahel, särtsakas Gram-Of-Fun ning pöörlevate sündiliinide ja atmosfäärilise kitarri meister Raul Ojamaa.

Märksõnad
Tagasi üles