P, 5.02.2023

Andreas: "Raske tunnistada, aga olen üpriski tundlik inimene."

, Tallinn Music Week
Andreas: "Raske tunnistada, aga olen üpriski tundlik inimene."
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Ako Lehemets

Eestis hiljuti tegutsemist alustanud muusikaagentuur Warner Music Live toob Tallinn Music Weeki lavale viis kuuma kodumaist tegijat ja üks neist on juba rahvusvaheliselt tegutsev laulja-laulukirjutaja Andreas.

Andreas alustas muusika kirjutamist juba 12-aastaselt. Ta on välja andnud neli enda kirjutatud singlit, esinenud Eesti suurimatel lavadel ja töötanud koos mitmete kohalike superstaaridega. Praeguseks SMUUV Music / Warner Music Finland ridadesse kuuluva Andrease kaubamärkideks on kitarr, omakõlaline hääl ja oskus luua südamlikke laule, mille taga peitumas isiklik tähendus. Uurisime temalt, kes on n-ö «hea» artist ja millist rolli mängib tema esituses keskkond!

Mis on muusikuks olemise juures parim osa?

Kndlasti võimalus suhelda läbi oma loomingu. Igasuguseid mõtteid on võimalik läbi muusika edasi anda ja see on 100% üks parimatest eneseväljenduse viisidest. Lisaks teadmine, et loomingut võtab vastu toetav kuulajaskond, on imeline.

Mis teeb sinu silmis (või siis kõrvus) kellestki «hea» artisti?

Raske on välja tuua mõni kindel omadus või iseloomujoon, mis teeb artistist «hea» artisti. Arvan, et iga artist, kes jääb truuks iseendale igas olukorras ja ei karda näidata enda tõelist palet, on juba igasugust austust väärt.

Kas sind mõjutavad rohkem inimesed või paigad?

Kindlasti inimesed. Väga suur osa minu loomingust hõlmab teiste inimeste mõjusid minule. Raske tunnistada, aga olen üpriski tundlik (ja tundeline) inimene ning minu suurepärane ülemõtlemisvõime ei aita sellele kaasa! Seetõttu leiangi end pöördumas laulukirjutamise poole, kui mind painab mõni kindel olukord või inimene.

Kelle poster sul teismelisena seinal ilutses?

Minu seinalt võis leida ühest Inglismaa CD-plaadipoest ostuga kaasa antud Ed Sheerani albumikujundusega kilekoti. Olin just alustanud kitarritundidega ja ta oli mulle sel ajal suureks eeskujuks!

Kellesse või millesse sa viimati armusid?

Olen viimasel ajal armunud kindla rutiini omamisse. Hakkasin tähele panema, et rutiinil ja tervislikel harjumustel on suur roll minu õnne kujundamises. Hetkel sain alles oma hommikurutiini paika, aga juba tunnen suurt kergustunnet teades, mis mind hommikuti ees ootab.

Mis sinus viimati ärevust tekitas ja miks?

Kui täiesti aus olla, siis kogu teekond bändi kokkupanemiseni on olnud veidikene närvesööv, aga olen ülimalt õnnelik ja uhke, et saan nii toreda kitarristi ja trummariga (Kalev Karlson ja Patrick Alexander Staak – J.T.) 5. mail Fotografiska laval üles astuda. Tegelikult tagasi vaadates ei olnud erilist mõtet nii palju ärevust selle üle tunda – hetkel on juba esimesed proovide kuupäevad paika pandud ja kindlustunnet rohkem.

Milline träkk või album peegeldab kõige paremini sinu praegust tuju?

Üks laul, mis on olnud mul juba pikemat aega repeat'i peal, on Tate McRae «chaotic». See laul läks mulle kohe esimese kuulamisega südamesse ja samastun sellega hetkel väga.

Kuidas sa tahad, et inimesed end sinu muusikat kuulates tunneksid?

Tahan, et nad tunneksid alati huvi, missuguse iseloomuga minu iga järgmine lugu on. Näiteks minu EP viimane lugu «ICON» oli üpriski eksperimentaalne minu jaoks – laulus on justkui kolm erinevat žanrit ja ajastut kokku pandud ning loo lõppu kaunistab veel üks ootamatu pööre. Lõppkokkuvõttes tuli sellest päris tuus lugu välja!

Kui suurt rolli mängib keskkond sinu esitustes?

Siiani olen suutnud sättida end samale lainele keskkonnaga, kus parasjagu esinen. Mäletan, et üks huvitavamaid eraesinemisi oli ühes väga peenes restoranis ja ma ei osanud sinna minekuks üldse ette valmistuda. Üldjoontes läks mul seal esinemine hästi ja oli kindlasti kogemust väärt.

3 asja, mida sa Tallinn Music Weekilt ootad?

Ootan uue bändiga lavale astumist, uue EP esmaesitlemist ja publiku lahkeid nägusid.

3 asja, mida publik võib sinu TMW esinemiselt oodata?

Võib oodata nii lõbusaid etteasteid kui ka emotsionaalseid palasid ning palju tantsu ka!

TMW 2022: Warner Music Live õhtul on lisaks veel rivis Eesti üks populaarsemaid noori produtsente ja lauljaid Karl Killing, varem indiebändidest Rake ja Ouu tuntud Rahel, särtsakas Gram-Of-Fun ning pöörlevate sündiliinide ja atmosfäärilise kitarri meister Raul Ojamaa.

Märksõnad
Tagasi üles