K, 1.02.2023

Tallinn Music Weeki konverentsil esineb Björki esimese bändi The Sugarcubes asutajaliige Sigtryggur Baldursson

TMW
Tallinn Music Weeki konverentsil esineb Björki esimese bändi The Sugarcubes asutajaliige Sigtryggur Baldursson
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sigtryggur Baldursson
Sigtryggur Baldursson Foto: Pressimaterjal

TMW tänavune muusikakonverents toimub reedel, 6. mail Tallinnas Nordic Hotel Forumis ja laupäeval, 7. mail Narvas multimeediakeskuses OBJEKT. Konverentsi teemad ulatuvad muusikatööstuse ABC-st popkultuurilooliste vestluste ja valdkondade üleste tulevikukäsitlusteni, pakkudes huviväärset nii muusikutele, muusikavaldkonna proffidele kui ka laiemale publikule.

Täna teeme tutvust konverentsi esimese staaresinejaga, kelleks on Sigtryggur Baldursson.

Sigtryggur Baldursson on Islandi muusika ekspordibüroo Island Music tegevdirektor. Väljaspool Islandit on ta eelkõige tuntud Björki esimese bändi Sugarcubes asutajaliikme ja trummarina aastatel 1986–1992. Ühtlasi on ta ka plaadifirma Bad Taste (Smekkleysa) kaasomanik. Samuti on ta töötanud palju koos Emiliana Torrini ja teiste Islandi artistidega. Artistina kasutab ta alter ego Bogomil Font - tuntud kui Islandi ainus kalüpso-laulja. Ta on ka mitmeid auhindu võitnud Islandi muusikast rääkiva telesarja “Hljomskalinn” produtsent.

Reedel, 6. mail Tallinnas Nordic Hotel Forumis ja laupäeval, 7. mail Narvas multimeediakeskuses OBJEKT toimuv konverents on TMW PRO passi ja DigiPRO passi omanikele jälgitav ka TMW PRO platvormil. Konverentsi arutlusteemade seas on kultuuripoliitika ja -ettevõtluse strateegiad, piirkondlikud turud ja rahvusvahelised koostöövõrgustikud ning muusika mõju jätkusuutlike linnade ja inimõiguste kujundamisel.

TMW 2022 kahe linna ühendfestivaliga tähistatakse koos tegemist ja koos olemist. Sellest aastast UNESCO muusikalinna tiitlit kandev Eesti pealinn Tallinn saadab Eesti idapiirile Narvasse muusikalise tervituse.

TMW konverentsi lõplik programm ja ajakava avalikustatakse lähiajal. Uuri lisa.

Konverentsile ja muusikafestivalile pääsme tagav PRO pass hinnaga 175 eurot (alates 1. maist 200 eurot) ja konverentsi digipass hinnaga 60 eurot (alates 1. maist 75 eurot) on müügil TMW veebipoes.

Märksõnad
Tagasi üles