Tallinn Music Weeki juubelifestivali muusikaprogrammi lisandus 100 uut artisti

FOTO: TMW pressimaterjal

2.–8. aprillini juba kümnendat korda toimuv uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) kuulutas välja järjekordse nimestiku muusikaprogrammi esinejaid. TMW 2018 festivali ja konverentsi ühispass hinnaga 250 eurot ja muusikafestivali pass hinnaga 60 eurot (alates 13. veebruarist 70 eurot) on müügil TMW veebipoes. Kontsertide üksikpiletid on müügil Piletilevis.

TMW juubelikava keskmes on kahepäevane ettevõtluskonverents Kultuurikatlas ning 5.-7. aprillini Tallinna klubid ja kontsertsaalid vallutav muusikafestival ligi 250 artistiga kogu maailmast. Täna avalikustati 100 uut artisti 22 riigist.

Üleeuroopalise Keychange projekti raames lisanduvad TMW kavasse kaks sitket Islandi naisartisti: Fever Dream ja Hildur. Nii Peachesi kui Tyler, the Creatori loomingust innustust saanud õõvaräppar Fever Dream on võtnud eesmärgiks esitada tõsise väljakutse muusikatööstuses seniajani tooniandvale patriarhaadile ning sama kirglik võrdõiguslikkuse eest võitleja on ka saareriigi parima poploo autorist laulja-laulukirjutaja ja tšellomängija Hildur. Connecticuti Nelipühi koguduses oma muusikuteed alustanud räppar Akua Naru on pälvinud tähelepanu soolise ning rassilise stereotüübistamise kriitikaga, Peterburi duo tema kresta kuulutab aga lausa omalaadset „kirjasõna sotsialismi“, mille juurde kuulub muuhulgas suurte algustähtede vältimine nimedes. Venemaa pealinnast tuleb poeesia, free jazzi ja hardcore pungi vahelises tsoonis tegutsev trio Mirrored Lips.

Akua Naru

FOTO: TMW pressimaterjal

Islandlane Högni, keda siinne publik tunneb eeskätt ilmakuulsate koosluste GusGusi ja Hjaltalini liikmena, esitleb seekord Tallinnas oma uut sooloalbumit “Two Trains”. Kui tema kaasmaalasest d’n’b ja ambienti produtsendi Subminimal tunnuskõlaks on sügav gruuv ja sünkjas sub-bass, siis Belgia grupp Intergalactic Lovers mängib klassikalise postpungi valemitega. Maailma džässilavade viimaste aastate lemmikuist Iisraeli duo Maya Belsitzman & Matan Ephrat demonstreerivad virtuooslikku tšellomängu ja kõrgeimat vokaalpilotaaži, Valgevene grupp Shuma elektroonilise muusika ja paganlike laulude sümbioosi ning Taani death metal monstrum BAEST raevukat mootorsae soundi ja tuuleveski-pearaputustehnikat.

Uue kavaga saabub USAst sünnimaale rahvusvahelisel elektroonilisel muusikaväljal huvitavade kõlade ning kontseptsioonidega ilma teinud Maria Minerva. Üheksa aastat tagasi toimunud esimesel TMW festivalil alles algaja artistina üles astunud Maria on tänaseks üks olulisemaid Los Angelese helipilti defineerivaid muusikuid. Eesti artistidest lisandusid kavasse teiste seas eelmise TMW festivali välisdelegaatide lemmikust avant-popi artist Mart Avi, kes on aasta jooksul esinenud mitmeil olulistel Euroopa muusikafestivalidel, samuti praeguseks Inglismaal tegutsev drag-, pop- ja punkkultuuri häkkiv Regret ja mullu Jaapanis albumi üllitanud ning tuuritanud folkansambel Curly Strings. Üha elujõulisema Eesti hiphopi skene tegusaima grupeeringu Hanf Kungi esindajatena leiab festivali kavast nii räppar Seaduskuulekuse kui ka produtsent Shromiku sooloprojektid. Eesti artistidest on programmi kinnitatud veel Eesti Laulu poolfinaalistist süntpopi grupp Girls In Pearls, Noortebänd 2017 konkursi võitjast duo Rainer Ild, soulpopi bänd Rake, pärimusmuusikakooslus Duo Malva & Priks, rahvusvaheliselt tunnustatud Lastekoor Ellerhein jpt.

TMW muusikaprogrammist leiab tänavu nii mõnegi uue korraldaja ja toimumispaiga. Tumemuusika festival Beats From The Vault esitleb enda valikartiste industrialist drone’ini, Saksamaa XJAZZ festival tutvustab põnevaid džässartiste meilt ja mujalt, Blues Estonia agentuur esitleb oma bluesi ja rocki kava, Eesti Kooriühing meie kooride paremikku. Sveta baaris toimub juke’i ja footworki esitlusõhtu Booty Powder ja KuKu klubis kahepäevane kunstpopi spektaakel CryptoMarket.

Oma lavasid esitlevad taas TMW kaaskorraldajad Raadio 2, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Üle Heli festival, Manka Boutique Pop Festival, World Clinic, Intsikurmu Festival, Weekend Festival, Estonian Funk Embassy, Live Nation Baltics, Fenno-Ugria, Vene Teater, Damn.Loud agentuur koostöös Soome Tuska metalfestivaliga, samuti lõunanaabrite Positivus Festival koos I Love You Records plaadileibliga. Taas on festivali kavas ka hiphopi ning d’n’b lavad. Kahel õhtul on kavas festivali esitleja Telia eriprogramm, mida saab Telia vahendusel ka veebis otse- ning järelvaadata.

Tagasi üles